Muzi-a-zeny - High Five

Muži a Ženy

Milí autori, fanúšikovia,

Toto je miesto, pre vaše budúce blogy. Ak máte „ľahké pero“ a písané slovo je obľúbeným prejavom vašej tvorivosti. Budeme vašim hrdým vydavateľom.

Potešíme sa najmä obsahu z prostredia blízkemu High Five. Príklady nájdeš v aktuálnych blogoch. Ale v zásade neexistujú žiadne mantinely. A to ani pre hokejový národ. Ak chceš písať glosky o politike a vieš to prepojiť s módou, tričkami alebo hrnčekom s potlačou, z ktorého pije kapitán ruský čaj. Tak super. Lebo my nevieme. Pre viac info, píš na Info@highfive.sk.

Rozdiely v obliekaní žien a mužov

Móda v dnešnej dobe stráca bariéry medzi tým, čo nosia muži a ženy. Na prednáške na medzinárodnom veľtrhu Styl a Kabo to v Brne povedala holandská návrhárka a trendová prognostička Ellen Haeser.

Podľa nej sa móda čoraz viac vracia k histórii. Ľudia tiež hľadajú vzhľad a štýl v takzvanom street wear čiže oblečením ulice, ktoré zo začiatku ovplyvňovali najmä rapperi. Dnes je podľa Haeserovej vidieť v rôznych farbách vo všetkých vekových skupinách.

Podľa Haeserovej sa v móde stále častejšie objavuje sloboda pohlavia. „Nemáme radi definície ani diktát, nechceme, aby nám niekto hovoril, že toto je len pre mužov a toto pre ženy,“ uviedla odborníčka. Podľa nej už aj starí Rimania nosili sukne.

„Kto by mal teda posudzovať, čo máme nosiť. V dnešnej dobe sa strácajú bariéry medzi tým, čo nosia páni a čo dámy. Všetko je viac rozmazané,“ uviedla. Podľa nej napríklad muži nosia viac nadýchané bundy alebo zvieracie vzory ako leopard alebo tiger.

Trendom je ulica

Ľudia sú podľa odborníčky otvorení novému štýlu aj v farbách. „Dôležitou záležitosťou je street-wear. Je to móda ovplyvnená ulicou a rappermi,“ povedala Haeser. Používajú sa podľa nej všetky farby pre rôzne vekové kategórie a rôzne kultúry.

„Všetci, ktorí nosia túto módu, chcú nájsť svoju vlastnú osobnosť, vlastný look a štýl. Je to obrovská tendencia, ktorá sa nám objavuje u značiek ako Dior, Gucci a pri všetkých veľkých značkách. Používajú alebo nechávajú street wear voľne plynúť do svojich kolekcií, ale v luxusnom štýle,“ povedala odborníčka.

Podľa nej sa móda navracia k histórii. „Napríklad Gucci má kreatívneho riaditeľa Alessandra Micheleho a ten využíva módu z každého historického desaťročia. Tieto historické prvky prináša do súčasnosti, avšak v novom šate. Kombinuje to s doplnkami a súčasnými vecami,“ komentovala prognostička. Dodala, že krása sa prenáša z minulosti až dodnes. „Spája nás s históriou a prenesie nás do budúcnosti,“ doplnila.

*zdroj - ČTK, Pravda.sk

© high-five.sk 2022, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Peter Gombarček – High Five, Medveďovej 34, Bratislava 851, 0908 466 176, info@high-five.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info